İngilizce öğrenmek için Film arıyorsanız, doğru yere geldiniz! En sevdiğimiz İngilizce filmleri sizler için derledik. Bu seride, biraz taraflı da olsa, en iyi 5 İngilizce filmi sizlerle paylaşacağız.

Hocam! Peki İngilizce altyazı ile mi yoksa Türkçe altyazı ile mi izleyeyim diyorsanız, İngilizce Öğrenmek İçin İzlenecek Diziler adlı yazımızda buna uzun uzun değindik. Buraya tıklayarak bu sonu gelmez sorunun cevabını alabilirsiniz! 🙂

Şimdi gelelim, İngilizce öğrenme sürecinde filmlerin etkisine. Dizilerde genelde bazı kalıplar ve kullanımlar sürekli tekrarlanarak izleyicilerde aşinalık yaratılır. Bu aşinalık sayesinde de izleyiciler o kalıpları duyduğunda kendini iyi hisseder. Sosyolojik veya psikolojik analizine hiç girmeden İngilizce açısından baktığımızda bu durumun repetition – yani tekrar yapmayı sağladığını görürüz. Filmlerde ise bu durum biraz daha kısıtlıdır. Çünkü yapımcının çok daha kısıtlı süresi vardır ve bu sürede senaryoyu anlatması gerekmektedir. Filmlerin dil gelişimine katkısı ise oldukça zengin kelime çeşitliliği olacak. Filmler sayesinde daha önce bilmediğiniz kelimeleri, phrasal verbleri ve deyimleri öğreneceksiniz.

Film önerilerimiz başlıyor!

Baştan söyleyelim, film konusunda biraz taraflı ve olağandışı olabiliriz. O yüzden sizin önerilerinizi yorumlar kısmında bekliyoruz!

1- Yıldızlararası (Interstellar)

İngilizce Öğrenmek İçin Film Dizi Kitap Önerileri

Star Wars (Yıldız Savaşları) serisini de oldukça severiz ama bir uzay filmi düşünün ki, değişik kostümlerdeki uzaylılar veya yaratıklar olmadan, uzay savaşı yaşanmadan, size oldukça derin ve duygusal bir hikaye anlatsın. Aynı zamanda da bilimkurgu olduğunu size hissettirmeden yaşatsın.

Yıldızlararası hakkında söyleyeceklerimiz bu kadar, izleyin. 🙂

2- Para Avcısı (The Wolf of Wall Street)

İngilizce Öğrenmek İçin Film Dizi Kitap Önerileri
İngilizce Öğrenmek İçin Film Dizi Kitap Önerileri

Para kazanmak kolay değil. Ancak Wall Street’teyseniz işler biraz daha farklı olabilir.

Değersiz hisse senetlerini satarak inanılmaz bir maddi kazanca ulaşan bir “kurdun” hikayesini anlatan The Wolf of Wall Street filmini izlemeden geçmeyin.

3- Ölü Ozanlar Derneği (Dead Poets Society)

İngilizce Öğrenmek İçin Film Dizi Kitap Önerileri

Bilimkurgu ve kapitalizmden biraz uzağa gidiyoruz bu sefer.

Oh Captain My Captain! diyerek sıranın üstüne çıkan ve dayatmalara karşı direnen öğrencilerin ve bir öğretmenin hikayesi.

Başrolde Robin Williams.

4- Başlat (Ready Player One)

İngilizce Öğrenmek İçin Film Dizi Kitap Önerileri

E-Spor dünyasının günümüzde inanılmaz kazançlar getirdiğini düşünecek olursak, ya tek kurtuluşunuz bir sanal dünyadan geçiyor olsaydı?

5- Stajer (The Intern)

İngilizce Öğrenmek İçin Film Dizi Kitap Önerileri

Komik bir o kadar da huzur verici bir film ile önerilerimizin sonuna gelelim. Eğer ki emekli olsaydınız ve yapacak hiçbir şeyiniz olmasaydı? Diyelim ki, paranız var ve gitmek istediğiniz hemen hemen her yere de gittiniz. Eee, sonra? 70 yaşından sonra stajer pozisyonunda işe başlayan karakterimizin hikayesini izlerken çok farklı duygular hissedeceğinizden eminiz.

İngilizce öğrenmek için belgesel önerilerimize göz atmaya ne dersiniz?

Dil Öğretmenim koduyla Cambly’de ücretsiz deneme dersine başlamak için hemen tıklayın!

İngilizce, İspanyolca ve Fransızca’nın yanı sıra birçok dil hakkında paylaşımlar yaptığımız, YDS – YÖKDİL – TOEFL – IELTS gibi sınavları konuştuğumuz ve Erasmus – Erasmus Plus – Avrupa Gönüllülük Projelerinden bahsettiğimiz Discord kanalımıza buraya tıklayarak hemen katılabilirsiniz!

Yazar Hakkında

Cevap Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir