Özel ders ver ve bilgini paraya dönüştür!

Çok mu iddialı oldu? Merak etmeyin bir şey satmadığımız için tek istediğimiz kendi potansiyelinizin farkına varmanız.

Üniversitelerin öğretmenlik bölümlerinde okuyor olabilirsin, çoktan mezun olmuş olabilirsin veya alakasız bir bölümde mesela mühendislik bölümünde okuyan ancak İngilizce konusunda kimse seninle yarışamıyor olabilir.

Özel ders vermek ve para kazanmak genelde üniversite öğrencilerinin günü geçirecek kadar harçlık kazanması olarak görülür. Ancak özel ders aslında bunun çok daha ötesinde bir alandır.

Özel ders, o alanda uzman olan bir öğretmenin öğrencisine özel program ve özel ilgi ile dersi anlatmasıdır.

Özel ders vermeye başlamak: Nasıl Tanıtım Yapmalıyım?

Özel ders vermeye henüz başlamadıysanız ancak başlamak istiyorsanız, öncelikle kendinizi tanıtan ve hangi alanlarda uzmanlığınızın olduğunu gösteren bir yazı hazırlamalısınız.

İngilizce mi, Fransızca mı, Almanca mı…

Bu dilleri öğretme kısmına geçmeden önce tanıtım yazınızda dilleri sizin nasıl öğrendiğinizi de yazmanız bir artı olacaktır.

“İş amaçlı gittiğim Fransa’da Fransızca öğrendim.”

“18 yaşıma kadar Almanya’da yaşadım ve bu yüzden Almanca’yı native speaker düzeyinde konuşabiliyorum.”

Yazınızda spesifik olarak hangi alanlarda ders vereceğinizi belirtmelisiniz. Örneğin, “İngilizce dersi veriyorum” cümlesi yeterli olmayacaktır. Daha iyi bir şekilde, “Yetişkinlere TOEFL İngilizce Eğitimi veriyorum” cümlesini kurabilirsiniz ve böylece spesifik olarak hangi öğrenci kitlesine hitap ettiğinizi gösterebilirsiniz.

Kendi özel ders tecrübemde gördüğüm üzere, daha önce hiç özel ders vermediyseniz ilk başta hangi alanda spesifik olarak yoğunlaşacağınızı bilemeyebilirsiniz. Bu yüzden genel başlayarak ardından kendinizin en iyi olduğu alanları görebilir ve bu alanlara yoğunlaşabilirsiniz. Benim ilk özel ders ilanım “Tüm seviyelere İngilizce dersi verilir” şeklindeydi. Ancak çok kısa bir süre sonra gözlemlemiştim ki, Sınav İngilizcesi ve Speaking alanında ders vermek benim hem en iyi yaptığım hem de yaparken en çok zevk aldığım alanlardı. Dolayısıyla bunlara odaklanmaya karar verdim.

 

Özel Ders Ver – Kendi İlanını Paylaş

Yazmış olduğunuz tanıtım yazısını ve hangi dillerde ders verdiğinizi belirlediğinize göre şimdi sırada öğrencilere bunu duyurma kısmı.

Bu noktada Dil Öğretmenim olarak ücretsiz bir şekilde sesinizi duyurduğumuzu ekleyelim! Dil Öğretmenim platformu üzerinde 2021 yılı boyunca ücretsiz olarak özel ders ilanı verebilir ve potansiyel öğrencilerinizle konuşabilirsiniz.

Özel ders ilanınızı eklemek için hemen tıklayın!

İngilizce, İspanyolca ve Fransızca’nın yanı sıra birçok dil hakkında paylaşımlar yaptığımız, YDS – YÖKDİL – TOEFL – IELTS gibi sınavları konuştuğumuz ve Erasmus – Erasmus Plus – Avrupa Gönüllülük Projelerinden bahsettiğimiz Discord kanalımıza buraya tıklayarak hemen katılabilirsiniz!

Yazar Hakkında

Cevap Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir