Tıpdil 2021 Ne Zaman Düzenlenecek? Tıpdil 2021 Ücreti Nedir? Tıpdil Sınavı Konu Başlıkları Neler? gibi soruları cevaplayacağımız TIPDİL 2021 Sınav Rehberine hoş geldiniz. Dil Öğretmenim olarak sınavları inceleyerek adaylar için en doğru ve en net bilgileri vermeye çalıştığımız Sınav Rehberi serimizin diğer yazılarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz;

Bilgilendirme: 17 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşen TIPDİL Sınavının sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarınızı aday.ankara.edu.tr adresinde bulunan Sınav Sonuçları sayfasından öğrenebilirsiniz!

Tıpdil Sınavı Nedir?

TIPDİL sınavı Tıp ve Diş Hekimliği okuyan veya tamamlamış adayların Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı (DUS) sırasında dil muafiyeti almak için giriş yaptıkları sınavdır.

TIPDİL sınavına girerek TUS ve DUS adayları tekrardan YDS’ye girmelerine gerek kalmaz.

Tıpdil Nasıl Gerçekleşir?

TIPDİL Sınavı toplamda 80 sorudan oluşmaktadır. Sorular 5 seçenekli gerçekleşmektedir.

Adaylara 80 soruyu çözmeleri için 150 dakika verilmektedir.

Tıpdil Sınavı Hangi Dillerde Gerçekleşir?

TIPDİL Sınavı İngilizce, Almanca ve Fransızca olmak üzere 3 dilde gerçekleşmektedir. Adaylar bir sınav döneminde yalnızca tek bir dilden giriş yapabilmektedirler.

Tıpdil Sınavını Kim Düzenliyor?

TIPDİL sınavı Ankara Üniversitesi TÖMER tarafından hazırlanır ve düzenlenir.

Tıpdil Yılda Kaç Defa Düzenleniyor?

Tıpdil Sınavı yılda iki defa düzenlenmektedir. TIPDİL başvuru tarihleri ve TIPDİL Sınav tarihleri Ankara Üniversitesi ASYM üzerinden açıklanmaktadır.

Tıpdil 2021 Sınav Tarihi

Tıpdil 2021 yılında da iki kez düzenlenecektir. Ankara Üniversitesi TÖMER tarafından açıklanan habere göre, Nisan 2021 tarihinde düzenlenecek olan sınavların detayları aşağıdaki gibi verilmiştir;

Tıpdil 2021 Nisan Sınavı başvuruları 8 – 19 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Tıpdil 2021 Nisan Sınav tarihi ise 17 Nisan 2021 Cumartesi günü saat 10.00 ve 12.30 arasında olacak.

2021 yılında düzenlenecek olan diğer sınav tarihi henüz açıklanmamıştır.

Tıpdil 2021 Sınav Ücreti

Ankara Üniversitesi TÖMER tarafından TIPDİL 2021 Sınav ücreti 130TL olarak belirlenmiştir.

Tıpdil Sınavında Yanlış Doğruyu Götürüyor mu?

ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlardan farklı olarak TIPDİL sınavında yanlış cevaplanan sorular, doğru cevaplanan sorularda bir eksilmeye yol açmamaktadır.

Tıpdil Kaç Yıl Geçerli?

TIPDİL sınavında alınan puanlar sınav tarihinden itibaren 5 yıl süre ile geçerli olmaktadır.

Tıpdil Sınavında Başarılı Olmak İçin Kaç Almam Gerekiyor?

“Tıpta, Diş Hekimliğinde ve Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği” doğrultusunda yabancı dil koşulunun sağlanması için adayların TIPDİL sınavından 100 üzerinden en az 50 puan alması gerekmektedir.

Tıpdil Sonuç İtirazı – Soru İtirazı Yapmak

Eğer TIPDİL’den aldığınız puan ve sonuca itiraz etmek istiyorsanız, Ankara Üniversitesi tarafından belirtilen TIPDİL Sonuç İtiraz şekli aşağıdaki gibidir;

  • Soru itirazı yapan adaylar sınav tarihinden itibaren 5 gün içerisinde, sonuç itirazı yapan adaylar sonuç açıklanma tarihinden itibaren 10 gün içerisinde ANKUZEF ASYM’ye itirazlarını gerçekleştirmelidirler.
  • Soru ve sonuç itiraz başvuruları için – itiraz edilecek her bir soru için 25TL olmak üzere – Ankara Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi Sınav Yönetim Merkezi’ne ödeme yapmaları gerekmektedir. (Hesap numarasının en güncel haline ulaşmak için Ankara Üniversitesi ASYM web sitesini inceleyebilirsiniz.)

 

17 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşen TIPDİL Sınavının sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarınızı aday.ankara.edu.tr adresinde bulunan Sınav Sonuçları sayfasından öğrenebilirsiniz!

Eğer yabancı platformlara başlamak için dil bariyeriniz varsa, Cambly ile hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. Dil Öğretmenim olarak Cambly platformunda ücretsiz deneme dersi sunuyoruz. Buraya veya görsele tıklayarak ücretsiz deneme dersinizi hemen alabilirsiniz.

İngilizce, İspanyolca ve Fransızca’nın yanı sıra birçok dil hakkında paylaşımlar yaptığımız, YDS – YÖKDİL – TOEFL – IELTS gibi sınavları konuştuğumuz ve Erasmus – Erasmus Plus – Avrupa Gönüllülük Projelerinden bahsettiğimiz Discord kanalımıza buraya tıklayarak hemen katılabilirsiniz!

TIPDİL’de yüksek puan almak için Fahrettin Hoca’dan ders alın

Fahrettin Hoca’dan İngilizce Özel Ders al

 

Yazar Hakkında

Cevap Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir