Tıpdil ne zaman açıklanacak sorusu 17 Nisan 2021’de Tıpdil’e giren adaylar tarafından en çok sorulan sorulardan bir tanesi.

Bu sene sınava giren adaylar Tıpdil 2021 sınavının orta zorlukta olduğunu belirtirken, paragraf sorularının deneme sınavlarında çözülen sınavlara kıyasla bir miktar daha uzun olduğunu söylediler.

Bilmeyenler için Tıpdil sınavı hakkında kısaca bilgi verelim.

Tıpdil Sınavı Nedir?

TIPDİL sınavı Tıp ve Diş Hekimliği okuyan veya tamamlamış adayların Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı (DUS) sırasında dil muafiyeti almak için giriş yaptıkları sınavdır.

TIPDİL sınavına girerek TUS ve DUS adayları tekrardan YDS’ye girmelerine gerek kalmaz.

Tıpdil Nasıl Gerçekleşir?

TIPDİL Sınavı toplamda 80 sorudan oluşmaktadır. Sorular 5 seçenekli gerçekleşmektedir.

Adaylara 80 soruyu çözmeleri için 150 dakika verilmektedir.

Tıpdil Sınavı Hangi Dillerde Gerçekleşir?

TIPDİL Sınavı İngilizce, Almanca ve Fransızca olmak üzere 3 dilde gerçekleşmektedir. Adaylar bir sınav döneminde yalnızca tek bir dilden giriş yapabilmektedirler.

Tıpdil Sınavını Kim Düzenliyor?

TIPDİL sınavı Ankara Üniversitesi TÖMER tarafından hazırlanır ve düzenlenir.

Tıpdil Yılda Kaç Defa Düzenleniyor?

Tıpdil Sınavı yılda iki defa düzenlenmektedir. TIPDİL başvuru tarihleri ve TIPDİL Sınav tarihleri Ankara Üniversitesi ASYM üzerinden açıklanmaktadır.

Şimdi gelelim, en çok sorulan sorumuza;

Tıpdil 2021 Ne Zaman Açıklanacak?

Sınavı düzenleyen Ankara Üniversitesi TÖMER, Tıpdil sonuçlarının ne zaman açıklanacağını hiçbir yıl net bir şekilde açıklamamaktadır.

Ancak geçtiğimiz senelerde yapılan Tıpdil sınav sonuç tarihlerine baktığımızda, Tıpdil sınavının ortalama 20 gün içinde açıklandığını görmekteyiz.

Dolayısıyla, sizler de her gün Google’da “Tıpdil 2021 sonucu”, “Tıpdil ne zaman açıklanır”, “Tıpdil sınavı ne zaman açıklanacak” diye aratanlardansanız, merak etmeyin. Geçmiş sınavlar doğrultusunda, bir sıkıntı olmazsa, Tıpdil 2021 sınav sonuçlarının 5 – 10 Mayıs 2021 tarihleri arasında açıklanmasını bekliyoruz.

Peki sizce Tıpdil 2021 sınavı nasıldı? En çok hangi konularda zorlandınız? Yorumlarda veya Discord sunucumuzda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz!

 

Eğer yabancı platformlara başlamak için dil bariyeriniz varsa, Cambly ile hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. Dil Öğretmenim olarak Cambly platformunda ücretsiz deneme dersi sunuyoruz. Buraya veya görsele tıklayarak ücretsiz deneme dersinizi hemen alabilirsiniz.

İngilizce, İspanyolca ve Fransızca’nın yanı sıra birçok dil hakkında paylaşımlar yaptığımız, YDS – YÖKDİL – TOEFL – IELTS gibi sınavları konuştuğumuz ve Erasmus – Erasmus Plus – Avrupa Gönüllülük Projelerinden bahsettiğimiz Discord kanalımıza buraya tıklayarak hemen katılabilirsiniz!

TIPDİL’de yüksek puan almak için Fahrettin Hoca’dan ders alın

Fahrettin Hoca’dan İngilizce Özel Ders al

 

Yazar Hakkında

Cevap Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir