YDS Sonbahar 2021 hakkında merak ettiğiniz hemen hemen her soruyu cevapladığımız rehberimize hoş geldiniz. ÖSYM ve farklı kurumlar tarafından gerçekleştirilen tüm dil sınavlarını kısa ve öz şekilde değerlendirdiğimiz sınav rehberi hazırlıyor ve size sunuyoruz. Daha önce de YDS için hazırlamış olduğumuz YDS 2021 Sınav Rehberi | Sınav Tarihleri ve Ücreti adlı yazımız da severek okundu ve okunmaya devam ediyor. Elbette ki yalnızca İngilizce özel ders alan öğrencilerimiz değil, tüm okurlarımızdan bu destekleri için teşekkür etmek istiyoruz.

Bu yazımızda sizlerle Yabancı Dil Sınavı YDS Sonbahar hakkında bilgilendirme yapacağız. Önceki rehberimizde de İlkbahar ve Sonbahar olmak üzere YDS başvuru tarihleri, YDS sınav tarihleri ve YDS ücretleri hakkında bilgilendirme yapmıştık. Ancak okurlarımızdan özel olarak YDS Sonbahar için bir yazı talebi geldi.

 

YDS Sonbahar 2021 Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

Yılın ikinci sınavı olan YDS 2021/2 ya da daha bilindik ismiyle YDS Sonbahar 10 Ekim 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek. Yine ÖSYM takvimine göre bu sınavın sonuçları ise 2 Kasım 2021 tarihinde açıklanmış olacak.

YDS Sonbahar Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

YDS Sonbahar 2021 için başvuru tarihleri 20 Ağustos 2021 Cuma günü başlayacak ve 31 Ağustos Salı günü sona erecek.

YDS Sonbahar 2021 Geç Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

YDS Sonbahar 2021 için belirlenen geç başvuru tarihi 8 Eylül 2021’dir. Normal sürede başvurularını gerçekleştiremeyen adaylar bu geç başvuru gününde başvurularını gerçekleştirebilirler.

Geç başvuru tarihinde gerçekleştirilen başvurular için başvuru ücreti normal başvuru ücreti olan 145TL değil, bu ücretin %50 arttırımlısı olarak 217TL olarak gerçekleşmektedir.

YDS 2021 Başvuru ücreti Ne kadar?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2021 yılı için Yabancı Dil Sınavı başvuru ücreti 145 TL olarak belirlenmiştir. Sonbaharda gerçekleşecek olan YDS 2021/2 sınavı da aynı şekilde 145TL başvuru ücretine sahiptir.

YDS Sonbahar mı yoksa YDS İlkbahar mı daha kolay?

YDS İlkbahar sınavının YDS Sonbahar sınavından daha zor olduğu veya bu iddianın tam tersi adaylar tarafından inanılıyor olsa da böyle bir şey söz konusu değil. İlkbahar sınavında da Sonbahar sınavında da soruların zorluk ortalamaları aynıdır. Kolay, Orta, Zor ve Çok Zor kategorisi için hazırlanan soru sayıları bu sınavlarda değişiklik göstermemektedir.

Eğer YDS için başvuru tarihini kaçırdıysanız veya daha erken bir tarihte YDS’ye girmek istiyorsanız E-YDS’ye başvuru yapabilirsiniz. E YDS tarihleri hakkında hazırlamış olduğumuz rehberimizi buraya veya aşağıdaki görsele tıklayarak okuyabilirsiniz.

e YDS Tarihleri 2021
e YDS Tarihleri 2021

YDS özel ders arıyorsanız, Fahrettin hoca ile buraya veya aşağıdaki görsele tıklayarak iletişime geçebilirsiniz. Günün herhangi bir saati “Merhaba” dedikten sonra kendinizi tanıtmanız yeterli;

YDS Özel Ders Fahrettin Perçin

Yazar Hakkında

Cevap Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir