YDT 2021 Sınav

YDT 2021 Başvuru Tarihleri Bitti mi? YDT 2021 Geç Başvuru Tarihleri Ne Zaman Başlayacak? YDT 2021 Geç Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Her üniversite adayı öğrencisi gibi sizler de bu sorulara cevap arıyorsanız, hiç uzatmadan yazımızda bunların tüm cevaplarını sizlerle paylaşıyoruz.

YDT 2021 Başvuru Tarihleri Bitti mi?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ikinci aşamasında yer alan Yabancı Dil Testi (YDT)’ye 2021 yılı için normal sürede başvuru tarihleri 2 Mart 2021’de sona erdi. Ancak birçok sınavda olduğu gibi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM 2021 yılı için YKS, AYT ve YDT sınavlarında öğrencilere ikinci bir başvuru hakkı tanıyarak geç başvuruya imkan sağladı.

YDT 2021 Geç Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Yabancı Dil Testi 2021 için Geç Başvuru Tarihleri bugün 17 Mart 2021 saat 10.00 itibariyle başlamış durumda. Yükseköğrenim Kurumu Sınavı (YKS) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) ile birlikte Yabancı Dil Testi (YDT)’nin ikinci başvuru süresi çok uzun sürmeyecek. Bu yüzden normal sürede girmek istedikleri sınava başvuramayan adayların başvuru tarihlerine dikkat etmesi gerekiyor. YKS, AYT ve YDT için başvuru tarihi 18 Mart 2021 Çarşamba günü 23.59’da sona erecek. Eğer başvurmak istiyorsanız, başvuru ve ödemeyi son dakikaya bırakmamanızı tavsiye ediyoruz.

YDT 2021 Geç Başvuru Ücreti Ne Kadar?

ÖSYM tarafından düzenlenen sınavların çoğu özellikle son dönemde hızla artan başvuru ücretleri ile eleştirilmekte. Bu konuda bizim sunabileceğimiz bir şey olmasa da, normal tarihinden sonra yapılan başvuruların hepsinde olduğu gibi 17-18 Mart 2021 arasında yapacağınız başvuru sırasında ödeyeceğiniz ücretin normal başvurudan daha yüksek olacağını belirtelim.

YDT için ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nde belirtilen ücret 135TL. 

YDT 2021 Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Bu yıl düzenlenecek olan Yabancı Dil Testi tarihi 27 Haziran 2021 Pazar Günü Saat 15.45 olarak belirlendi.

Yabancı Dil Testi toplamda 120 dakika sürecek.

ÖSYM için HES kodu Nasıl Alınır?

Yalnızca YKS, AYT ve YDT için değil, ÖSYM’nin düzenlemekte olduğu tüm sınavlarda geçerli olan HES Kodu zorunluluğu ile sınav öncesinde HES Kodu almanız gerekmektedir.

Eğer henüz HES Kodu almadıysanız, Google Play Store veya Apple App Store aracılığıyla indireceğiniz Hayat Eve Sığar uygulamasından HES Kodu oluşturabilirsiniz.

HES Kodu oluşturduktan sonra, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde yer alan “Profilim” kısmındaki “Hes Kodu Bilgilerim” sayfasından oluşturmuş olduğunuz HES Kodunun girişini gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer henüz hala daha başvurunuzu gerçekleştirmediyseniz ais.osym.gov.tr adresinden geç kalmadan başvurunuzu gerçekleştirip sınav ücreti ödemesini yapabilirsiniz.

İngilizce Özel Ders

 

 

Yazar Hakkında

Cevap Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir